Ślub kościelny w plenerze i wesele w stylu glamour w Pałac Mała Wieś

Ślub Sary i Przemka był wyjątkowy – ślub kościelny w plenerze należy w Polsce do rzadkości. Chociaż prawo kanoniczne jest bardzo surowe w tym względzie, niektórym Parom Młodym udaje się uzyskać zgodę na złożenie przysięgi małżeńskiej poza kościołem. Jednak miejsce wypowiedzenia sakramentalnego „tak” nie było jedynym wyróżnikiem ślubu Sary i Przemka. Wesele w stylu glamour, które odbyło się w Pałac Mała Wieś, było wydarzeniem, które Młodzi i wszyscy goście z pewnością będą pamiętać całe życie. Dopracowane w każdym szczególe przyjęcie weselne, wzruszające przemówienia i piękna oprawa sprawiły, że ten dzień był idealny.

Jak zorganizować ślub kościelny w plenerze?

Odkąd Pary Młode mogą brać ślub cywilny w plenerze, z roku na rok rośnie zainteresowanie właśnie taką formą zawierania związków małżeńskich. Wiele sal weselnych przygotowało w tym czasie specjalne miejsca do tego typu ceremonii, ułatwiając organizację ślubu w plenerze Parom Młodym. Niestety Pary, które pragną złożyć sobie sakramentalną przysięgę małżeńską poza kościołem, nie mają łatwego zadania. W pierwszej kolejności muszą oni uzyskać zgodę proboszcza parafii, na terenie której chcą wziąć ślub.Z taką zgodą mogą złożyć prośbę do biskupia diecezji. Należy jednak pamiętać, że taka prośbę trzeba odpowiednio uargumentować – „spełnienie marzeń” nie będzie właściwym argumentem. Miejsce, w którym bierzemy ślub kościelny, musi być naprawdę wyjątkowe i oczywiście godne ceremonii. Niektóre Pary decydują się więc na zawarcie ślubu kościelnego w kapliczce, których nie brakuje w górach, nad jeziorami, a niekiedy i w podmiejskich lasach. Należy pamiętać, że na odpowiedź biskupa trzeba czekać co najmniej kilka miesięcy do roku i niestety w większości przypadków jest ona odmowna.Jeśli jednak naprawdę zależy Wam na ślubie kościelnym w plenerze, nie poddawajcie się na wstępie z realizacji swoich postanowień. W napisaniu prośby do biskupa warto poprosić księdza – przyjaciela lub proboszcza parafii, który wydał wstępną zgodę na ceremonię ślubną w plenerze. Pamiętajcie również, że zgoda biskupa wiąże się z wydaniem licencji na ślub kościelny w plenerze w dokładnie tej lokalizacji, o którą wnioskowaliście w prośbie.

Pałac Mała Wieś – wesele w stylu glamour Sary i Przemka

Sarze i Przemkowi udało się uzyskać zgodę na ślub kościelny w plenerze, który odbył się na terenie Pałacu Mała Wieś. Miejsce to zlokalizowane nieopodal Grójca przyciąga Pary Młode z całej Polski, w szczególności z pobliskiej Warszawy i stosunkowo blisko położonej Łodzi. Pałac Mała Wieś zlokalizowana pośród zielonych terenów to kompleks przygotowany na przyjęcie klientów indywidualnych, biznesowych oraz na organizację wspaniałych przyjęć, w tym przyjęć weselnych, które odbywają się w Nowej Oranżerii. W jej skład wchodzą dwie sale – Sala Klubowa na 100 osób oraz Sala Wielka, w której urządzić możemy przyjęcie na 360 osób. To właśnie w Sali Wielkiej odbyło się wesele w stylu glamour Sary i Przemka. Okrągłe stoły, piękne dekoracje florystyczne przygotowane przez Rock&Flowers – firmę, która specjalizuje się w dekorowaniu eleganckich sal weselnych – i okazały wystrój pozwoliły nie tylko Parze Młodej, ale i wszystkim gościom, poczuć się naprawdę wspaniale.Ślub kościelny w plenerze odbył się na terenie Pałacu Mała Wieś – Glorietta to miejsce wręcz idealne na cywilne i kościelne śluby w plenerze. Ponieważ ciocia Panny Młodej mieszka na stałe we Włoszech, Sara i Przemek postanowili swoje stroje ślubne kupić właśnie w Italii, słynącej przecież z największych domów mody.Niektóre Pary Młode obawiają się organizowania wesela w eleganckiej sali, w sali weselnej w stylu glamour. Obawiają się często o atmosferę, czy goście nie będą czuli się skrępowania blichtrem i czy po prostu wszyscy będą się dobrze bawić. Nasze doświadczenia pokazują, że przepisem na dobrą atmosferę i wspaniałą zabawę jest przede wszystkim profesjonalny Dj lub zespół muzyczny – u Sary i Przemka zagrał zespół Terytoria Cover Band, który uwielbia dawać występy dla dużej publiczności i grać w dużych salach.Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zostały zorganizowane i jak przebiegały inne wesela w stylu glamour, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć, koniecznie sięgnijcie do wpisu o cywilnym ślubie i weselu w Pałacu Tłokinia – być może znajdziecie tu kolejne inspiracje na Wasz ślub. Również Pałac Tarce jest miejscem, w którym odbywają się eleganckie przyjęcia weselne.Zapraszamy do obejrzenia teledysku ślubnego z Pałacu Mała Wieś Sary i Przemka i innych przygotowanych przez nas materiałów.