Ślub kościelny w plenerze i wesele w stylu glamour w Pałac Mała Wieś

Ślub Sary i Przemka był wyjątkowy – ślub kościelny w plenerze należy w Polsce do rzadkości. Chociaż prawo kanoniczne jest bardzo surowe w tym względzie, niektórym Parom Młodym udaje się uzyskać zgodę na złożenie przysięgi małżeńskiej poza kościołem. Jednak miejsce wypowiedzenia sakramentalnego „tak” nie było jedynym wyróżnikiem ślubu Sary i Przemka. Wesele w stylu glamour, które odbyło się w Pałac Mała Wieś, było wydarzeniem, które Młodzi i wszyscy goście z pewnością będą pamiętać całe życie. Dopracowane w każdym szczególe przyjęcie weselne, wzruszające przemówienia i piękna oprawa sprawiły, że ten dzień był idealny.

Jak zorganizować ślub kościelny w plenerze?

Odkąd Pary Młode mogą brać ślub cywilny w plenerze, z roku na rok rośnie zainteresowanie właśnie taką formą zawierania związków małżeńskich. Wiele sal weselnych przygotowało w tym czasie specjalne miejsca do tego typu ceremonii, ułatwiając organizację ślubu w plenerze Parom Młodym. Niestety Pary, które pragną złożyć sobie sakramentalną przysięgę małżeńską poza kościołem, nie mają łatwego zadania. W pierwszej kolejności muszą oni uzyskać zgodę proboszcza parafii, na terenie której chcą wziąć ślub. Z taką zgodą mogą złożyć prośbę do biskupia diecezji. Należy jednak pamiętać, że taka prośbę trzeba odpowiednio uargumentować – „spełnienie marzeń” nie będzie właściwym argumentem. Miejsce, w którym bierzemy ślub kościelny, musi być naprawdę wyjątkowe i oczywiście godne ceremonii. Niektóre Pary decydują się więc na zawarcie ślubu kościelnego w kapliczce, których nie brakuje w górach, nad jeziorami, a niekiedy i w podmiejskich lasach. Należy pamiętać, że na odpowiedź biskupa trzeba czekać co najmniej kilka miesięcy do roku i niestety w większości przypadków jest ona odmowna. Jeśli jednak naprawdę zależy Wam na ślubie kościelnym w plenerze, nie poddawajcie się na wstępie z realizacji swoich postanowień. W napisaniu prośby do biskupa warto poprosić księdza – przyjaciela lub proboszcza parafii, który wydał wstępną zgodę na ceremonię ślubną w plenerze. Pamiętajcie również, że zgoda biskupa wiąże się z wydaniem licencji na ślub kościelny w plenerze w dokładnie tej lokalizacji, o którą wnioskowaliście w prośbie.

Pałac Mała Wieś – wesele w stylu glamour Sary i Przemka

Sarze i Przemkowi udało się uzyskać zgodę na ślub kościelny w plenerze, który odbył się na terenie Pałacu Mała Wieś. Miejsce to zlokalizowane nieopodal Grójca przyciąga Pary Młode z całej Polski, w szczególności z pobliskiej Warszawy i stosunkowo blisko położonej Łodzi. Pałac Mała Wieś zlokalizowana pośród zielonych terenów to kompleks przygotowany na przyjęcie klientów indywidualnych, biznesowych oraz na organizację wspaniałych przyjęć, w tym przyjęć weselnych, które odbywają się w Nowej Oranżerii. W jej skład wchodzą dwie sale – Sala Klubowa na 100 osób oraz Sala Wielka, w której urządzić możemy przyjęcie na 360 osób. To właśnie w Sali Wielkiej odbyło się wesele w stylu glamour Sary i Przemka. Okrągłe stoły, piękne dekoracje florystyczne przygotowane przez Rock&Flowers – firmę, która specjalizuje się w dekorowaniu eleganckich sal weselnych – i okazały wystrój pozwoliły nie tylko Parze Młodej, ale i wszystkim gościom, poczuć się naprawdę wspaniale. Ślub kościelny w plenerze odbył się na terenie Pałacu Mała Wieś – Glorietta to miejsce wręcz idealne na cywilne i kościelne śluby w plenerze. Ponieważ ciocia Panny Młodej mieszka na stałe we Włoszech, Sara i Przemek postanowili swoje stroje ślubne kupić właśnie w Italii, słynącej przecież z największych domów mody. Niektóre Pary Młode obawiają się organizowania wesela w eleganckiej sali, w sali weselnej w stylu glamour. Obawiają się często o atmosferę, czy goście nie będą czuli się skrępowania blichtrem i czy po prostu wszyscy będą się dobrze bawić. Nasze doświadczenia pokazują, że przepisem na dobrą atmosferę i wspaniałą zabawę jest przede wszystkim profesjonalny Dj lub zespół muzyczny – u Sary i Przemka zagrał zespół Terytoria Cover Band, który uwielbia dawać występy dla dużej publiczności i grać w dużych salach. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zostały zorganizowane i jak przebiegały inne wesela w stylu glamour, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć, koniecznie sięgnijcie do wpisu o cywilnym ślubie i weselu w Pałacu Tłokinia – być może znajdziecie tu kolejne inspiracje na Wasz ślub. Również Pałac Tarce jest miejscem, w którym odbywają się eleganckie przyjęcia weselne. Zapraszamy do obejrzenia teledysku ślubnego z Pałacu Mała Wieś Sary i Przemka i innych przygotowanych przez nas materiałów.