Cicha 23 – wesele Magdy i Macieja inne niż wszystkie

Cały sezon ślubny 2020 jest wyjątkowy – wyjątkowo wymagający, wyjątkowo nieprzewidywalny, a niekiedy także wyjątkowo pozytywnie zaskakujący. Ślub Magdy i Macieja był jednym z największych moich wyzwań tego sezonu, a może i nawet całej pracy zawodowej. Jeśli jesteście ciekawi, jak powstał film ślubny Magdy i Macieja i czym wyróżnia się Cicha 23, koniecznie zostańcie na naszym blogu!

Wymagający sezon ślubny 2020 – jak poznałem Magdę i Macieja?

Ani Pary Młode, ani branża ślubna – w tym roku nikt nie mógł być niczego pewnym. Pandemia pokrzyżowała wiele planów, wiele par zdecydowało się przełożyć ślub na jesień lub przyszły rok, inne pary odłożyły swoje plany na bliżej nieokreśloną przyszłość, a jeszcze inne wzięły ślub, rezygnując z przyjęcia weselnego. Również w naszym grafiku nastąpiło wiele roszad, choć przyznaję, że sezon ślubny 2020 był i tak bardzo owocny. Para, która miała zaplanowany ślub na 1 sierpnia niestety nie mogła przylecieć do Polski, byli więc zmuszeni ślub przełożyć. Na niedługo przed tym terminem odezwali się jednak do mnie Magda z Maciejem i po kilku rozmowach telefonicznych podjęliśmy decyzję o współpracy.

Cicha 23 – nowe miejsce na wesele pod Warszawą

O Cicha 23 dowiedziałem się od kolegi, fotografa ślubnego, który był na dniach otwartych tego miejsca. Z jednej strony lubię poznawać nowe miejsca, z drugiej strony co do tych modnych bywam nastawiony z pewną dozą rezerwy. Niestety przez długi czas o Cicha 23 można było się dowiedzieć wyłącznie z materiałów powstałych podczas wspomnianych dni otwartych – czyli nie więcej, niż już wiedziałem. Gdy dowiedziałem się, że Magda i Maciej swoje wesele planują właśnie w tym miejscu, byłem bardzo ciekawy, czy Cicha 23 zasługuje na taką sławę, którą w branży ślubnej zyskała wyjątkowo szybko. W tym dniu dotarłem na miejsce odpowiednio wcześniej. Ślub Magdy i Macieja realizowałem samodzielnie, co wymaga jeszcze większego skupienia i jeszcze lepszego przygotowania. Byłem też ciekawy nowego miejsca. Czy Cicha 23 to kolejny folwark w stylu boho? Kolejne miejsce na ślub w stylu rustykalny? Zdecydowanie nie! To miejsce ma swój klimat, zostało zaprojektowane i stworzone z dbałością o każdy szczegół. Faktycznie idealnie sprawdzi się na wesele w stylu boho lub w stylu rustykalnym, ale do jego odwiedzenia i wzięcia pod uwagę przy planowaniu przyjęcia weselnego namawiam również Pary Młode, które szukają miejsca klimatycznego, bliskiego natury, nowoczesnego, a jednocześnie nie ekstrawaganckiego – takiego, w którym każdy czuje się dobrze. Jego atutem jest również fakt, że znajduje się w podwarszawskich Markach – tuż obok stolicy, a jednak na odludziu. Cicha 23 stała się moim ulubionym miejscem na wesele boho, zaraz po Folwarku Wąsowo pod Poznaniem.

Ślub i wesele Magdy i Macieja – w Cicha 23 przygotujecie się do ślubu

Obiecałem, że dowiecie się, czym Cicha 23 wyróżnia się spośród innych miejsc boho, których z roku na rok przybywa. Owszem, wpisuje się w popularną ostatnio stylistykę ślubną, jest jednak w nim „coś więcej”. Wrażenie to z pewnością powstaje dzięki holistycznemu, kompleksowemu przygotowaniu. W sali, w którym bawią się Pary Młode i goście, znajdziemy naturalną roślinność – nie tylko bluszcz wijący się po ścianach, ale nawet drzewa! Oczywiście klimatu dopełniają gołe cegły i drewniany parkiet. Na terenie Cichej 23 wybudowano również drewniany domek, w którym Pary Młode mogą przygotować się do ślubu. Towarzysząc w przygotowaniach Magdy i Macieja, nie tylko kręciłam kolejne ujęcia, ale także pomagałem w niektórych czynnościach i przede wszystkim starałem się odstresować Młodą Parę. Trzeba przyznać, że fotografowie i osoby odpowiedzialne za filmy ślubne, wspierają Nowożeńców, dzielą się radą, a nawet pomagają w dekorowaniu sali, kiedy jest taka konieczność. Po przygotowaniach wraz z Parą Młodą udałem się do kościoła. Ceremonia zaślubin odbyła się w Warszawie, z Marek więc na miejsce dotarliśmy w kilka chwil. Chociaż każdy ślub w tym sezonie był na swój sposób wyjątkowy, trzeba przyznać, że data ślubu Magdy i Macieja sprawiła, że był on jedyny w swoim rodzaju. Po wyjściu z kościoła i podczas składania życzeń zawyły warszawskie syreny – wybiła godzina 17, którą warszawiacy w sposób szczególny upamiętniają godzinę W, zatrzymując się i oddając hołd poległym.

Wesele w Cichej 23 i film ślubny 4 K

Po złożonych życzeniach wszyscy udaliśmy się do Marek. W Cichej 23 na Parę Młodą i gości czekał szampan, obiad i Kamil Piekuś – DJ, który jest po prostu niezawodny! Wszystkich porwał na parkiet i tylko na krótkie chwile pozwalał gościom i Młodej Parze odpocząć. Podczas przyjęcia nie zabrakło podziękowań Magdy i Macieja wszystkim, którzy przybyli na ślub i wesele, tradycyjne pierwszego tańca, do którego Młodzi przygotowali się bezbłędnie i miłej atrakcji dla gości w postaci zimnych ogni. Wspominałem już, że tego dnia pracowałem sam. Za każdym razem, gdy przychodzi mi pracować w pojedynkę, czuję niewielką tremę. Z drugiej strony jest to motywujące i pobudzające doświadczenie, które doceniam za każdym razem. Jednak nie tylko samodzielna praca była w tym dniu dla mnie dużym wyzwaniem. Ślub i wesele Magdy i Macieja uwieczniałem bowiem kamerą Black Magic Pocket 4K, która jest niezwykle wymagająca, zarówno pod względem warsztatu operatora, jak i czasu, jaki trzeba poświęcić postprodukcji. Tego dnia powstało ponad 600 gigabajtów materiału, który nagrałem w formacie RAW, oczywiście w jakości 4K. Co ciekawe, proces postprodukcji w tym przypadku rozpocząć należy od wywołania materiału, podobnie, jak wywołuje się zdjęcia. Nakład pracy i skupienie, jakie włożyłem w realizację tego materiału zostały jednak wynagrodzone efektem mojej pracy.   Doskonałej jakości film ślubny 4K Magdy i Macieja, wspaniała Cicha 23 oraz niesamowicie sympatyczna Para Młoda – tak będę wspominał jeden z piękniejszych ślubów w 2020 roku, przy których miałem przyjemność pracować. Serdecznie zapraszam Was do obejrzenia teledysku ślubnego!